Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Firma KOALA Farby Lakiery....pracownicy,obsługa,wasze uwagi.

Utworzony przez anonymus, 1 marca 2010 r. o 21:23
leniwy napisał:
Już ja nie jednego takieo widziałem co zaklinał się, że komuny nienawidzi (nawet w SLD kilku takich by się znalazło, ale jak głębiej zbadać typa to okazuje się czerwony, że godna płaca się należy, że równość. Nie ma się co oszukiwać Twoje powyższe wpisy i używanie pojęć o jakieś godności wskazuje jasno, że masz konotacje myślowe w kierunku Marksa, i panów socjalistów. Kto pracownikowi daje gwaranci płacy? Pracodawca? Nie on nie wie jaka będzie koniunktura rynku, gwarancie daje państwo. Pracownik ma gwarancie że dostanie pensie, a jak nie dostanie to i tak pracodawca ma wobec niego dług, a pracodawcy nikt nie daje gwarancji, jak rynek działa to zarabia, ale jak jest zastój to nie ma kasy! Ja nie mam problemów już z niczym. Nasycam się tylko głupotą ludzi, bo nic tak nie bawi jak ludzka głupota.
Wiesz Leniwy , Ty po prostu nie rozumiesz tego co czytasz więc wszelkie dyskusje z Tobą to strata czasu. Jeśli Cię tak bawi ludzka głupota to naciesz się do woli Swoją, bo widzę że jedyne czym się nakręcasz, to tym co sam piszesz. Chyba masz jakiś kompleks z tą komuną, bo ja na przykład nie mam i nigdy w żadnej partii nie byłem i niczego nie potrzebuję udowadniać czy się uwiarygodniać. Pozdrawiam i prośba: nie przenoś Swoich kompleksów i obsesji na innych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
Wiesz Leniwy , Ty po prostu nie rozumiesz tego co czytasz więc wszelkie dyskusje z Tobą to strata czasu. Jeśli Cię tak bawi ludzka głupota to naciesz się do woli Swoją, bo widzę że jedyne czym się nakręcasz, to tym co sam piszesz. Chyba masz jakiś kompleks z tą komuną, bo ja na przykład nie mam i nigdy w żadnej partii nie byłem i niczego nie potrzebuję udowadniać czy się uwiarygodniać. Pozdrawiam i prośba: nie przenoś Swoich kompleksów i obsesji na innych.
Dobrze w takim razie przyjmuje, że nie rozumiem. Wytłumacz mi w takim razie, jak jest?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
klient napisał:
Sklep jak sklep dobrze wyposażony wszystko w jednym miejscu,szkoda tylko że każdy kto tam pracuje zawsze wie lepiej od klienta co ten musi u nich kupić i czego koniecznie jeszcze potrzebuje !!! Nagabują Cię już od drzwi i z za regału jak to wam pomogą rozstać się z paroma złotymi więcej i serdecznie podpowiedzą Wam że najlepszą farbą jest ta na której zarobią 100% marży i h** nieważne po co przyszedłeś do sklepu !!! Napier***ą ci do głowy bzdur wku***ą mądrościami i już człowiekowi przechodzi ochota na zakupy i jakiekolwiek roboty jak się nasłucha ile to mu trzeba specjalnych produktów i narzędzi w super zajebiście kosmicznych cenach !!!! Żenada ku*** a już niewspomnę o syfie jaki tam panuje i brudzie jak na dworcu.....3 kasy a postoisz dobre 30min bo wszyscy mają czas a twój czas to h** kogo to obchodzi !!! Idz człowieku do Zeryngera albo Nomi weż koszyk pochodzisz spokojnie i zastanowisz się co ci jeszcze trzeba nikt Was tam niebędzie nachodził i pomagał wam co 2 min .... ku*** jak w domu wariatów...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wolny wybór, części klientom ta obsługa odpowiada , Ci od wulgaryzmów i prostych potrzeb i rozwiązań moga robić zakupy gdzie chcą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cóż leniwy pajacu bo jak cię inanczej nazwać podam ci gdzie w unii państwo reguluje płace minimalną na poziomie gwarantującym godne przeżycie od 1 do 1-go Królowa Zjednczonego Królestwa W.B. dba o to aby kiedy zarabiasz 800 paundów ( funtów ) państwo wypłaca dodatek ( po wysłaniu formularza do rev. ) abyś osiągnął minimum płacowe t.j. 1000Ł czyli jakieś 4500 netto w polskich rublach o przepraszam złotych. Do tego Królowa zwraca ci CAŁY zapłcony PODATEK jeżeli nie osiągnełeś dochodów minimalnych !!! Czyli jak nie pobierasz dodatku do minimalnej płacy to po roku państwo ci zwraca np. 600Ł ( ok 3 tyś PLN ) To się nazywa minimum płacowe na minimalnym poziomie wynajem mieszkania w bloku to 300Ł czyli ok 1300zł to niewiele jak w Białej Podl. tej wsi z czynszem i odstępnym. I co masz to w PL? Czy w G.B. wwszyscy krwiopijcy żyją w skrajnej nędzy bo muszą wypłacić tyle pracownikowi? I to dodam że nie za 300h za miesiąc tylko kurde za 150h miesięcznie na stanowisku "nic nie umiem i nie znam angielski , ja pilnować maszyna aby ona pracowała " Ja zarabiam jako fizyczny pracownik 1800 funtów miesięcznie za 170h ( z nadgodzinami i 1 niedzielą ) czyli 8100zł. Spier***i*em z dużej firmy z BIAŁEJ gdzie mogłem zarobić *( JAK BOS MIAŁ 300TYŚ OBROTU ) NAWET 1300 ZŁOTYCH. POZDRAWIAM..... WSZYTSKICH
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POZDROWIENIA Z ANGLII napisał:
Cóż leniwy pajacu bo jak cię inanczej nazwać podam ci gdzie w unii państwo reguluje płace minimalną na poziomie gwarantującym godne przeżycie od 1 do 1-go Królowa Zjednczonego Królestwa W.B. dba o to aby kiedy zarabiasz 800 paundów ( funtów ) państwo wypłaca dodatek ( po wysłaniu formularza do rev. ) abyś osiągnął minimum płacowe t.j. 1000Ł czyli jakieś 4500 netto w polskich rublach o przepraszam złotych. Do tego Królowa zwraca ci CAŁY zapłcony PODATEK jeżeli nie osiągnełeś dochodów minimalnych !!! Czyli jak nie pobierasz dodatku do minimalnej płacy to po roku państwo ci zwraca np. 600Ł ( ok 3 tyś PLN ) To się nazywa minimum płacowe na minimalnym poziomie wynajem mieszkania w bloku to 300Ł czyli ok 1300zł to niewiele jak w Białej Podl. tej wsi z czynszem i odstępnym. I co masz to w PL? Czy w G.B. wwszyscy krwiopijcy żyją w skrajnej nędzy bo muszą wypłacić tyle pracownikowi? I to dodam że nie za 300h za miesiąc tylko kurde za 150h miesięcznie na stanowisku "nic nie umiem i nie znam angielski , ja pilnować maszyna aby ona pracowała " Ja zarabiam jako fizyczny pracownik 1800 funtów miesięcznie za 170h ( z nadgodzinami i 1 niedzielą ) czyli 8100zł. Spier***i*em z dużej firmy z BIAŁEJ gdzie mogłem zarobić *( JAK BOS MIAŁ 300TYŚ OBROTU ) NAWET 1300 ZŁOTYCH. POZDRAWIAM..... WSZYTSKICH
Tak bardzo mądrze jest porównać poziom życia w kraju który był potęgą kolonialną, w którym rozpoczęła się w XVIII w. rewolucja przemysłowa, który jest wyspą i w którym przez długi czas prawo stanowiła arystokracja, gdzie prawo jest skonstruowane (a przynajmniej jeszcze 20 lat temu było) tak aby wspierać przedsiębiorców, gdzie rządziła Margaret Thatcher, i gdzie w 1861 w Londynie budowano metro, a w Polsce chłopcy po lasach z kosami na sztorc biegali w walce o wolność! Polska była 123 lata pod zaborami, potem nie minęło 20 lat i wariat Hitler zrobił burdel, potem wariat Stalin zrobił komunę, a po 1989 roku zrobiono coś co nazywają wolnym rynkiem, ale co nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem. Jak chcesz pajacyku porównywać stopę życiową w tych dwóch krajach? Nie uważasz że to trochę głupie? Czy płaca nie zależy od stopnia rozwoju kraju? To co opisałeś o sytuacji w Anglii, może i tak jest, ja nie wiem bo nigdy nie byłem w Anglii pod kątem zarabiania pieniędzy, ale jeśli tak jest to Anglia staje się powoli krajem socjalistycznym, na wzór Niemiec czy Francji i ciekawy jestem ile jeszcze pociągnie z takim dopłacaniem, bo jak może nie wiesz pieniądze nie biorą się z znikąd, państwo aby jednemu dać innemu musi zabrać. I żeby dać takiemu robotnikowi jak ty, to komu zabiera? I z tymi uwagami zostawiam ciebie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pociągnie te dopłaty znacznie dłużej niż ta utopia i nędza PL;jakoś Zjednoczone królestwo nie jest państwem długów jak PL - jedna wielka dziura budżetowa. Już nikt nie mówi ile polska ma długu nie zauważyliście? Tak funkcjonuje GB od jak sam powiedziałeś 1861r. co najmniej hehe i co śmiech mnie ogarnia. Domek z kart ( np. ZUS , KRUS US ) to legnie wiadomo gdzie tylko w tym padole łez jest możliwe społecznie przyzwolono na działanie struktur okradających społeczeństwo więc tu nigdy normalnie nie będzie. Aż spłacicie wszytskie długi porobione przez ekipy rządzące tym nędznym krajem od lat. To chyba tajemnica poliszynela że to właśnie wy spłacacie te długi? Poza tym SAMI SIĘ WEPCHNĘLIŚCIE W GUMIAKACH DO WSPÓLNEJ UNI HALOO CZY TY LEWUSIE NIE OGLĄDASZ TV? Żal mi skamlecie o tzw dofinansowania i kupujecie za to samochód zamiast rozwijać firmę , farmę itd. Wiem że takich jak ty cwaniaków co wydymało mnóstwo swoich pracowników szlag trafia podczas spłacania kredytów i na nędznych często milicyjnych emeryturkach po nie oczekiwanym zakończeniu działalności pseudo gospodarczej ( wydymawczej ). Ten system nie jest po to abyś zbił fortunę ale byś PŁACIŁ dużo i ODDAWAŁ dużo. Te twoje fanatyczne zapatrzenie w cały utopijny system dobroci nie wiadomo jakiej trąci poważnym SZAŁEM RELIGIJNYM. Jeszcze pewnie donosy piszesz psie na sąsiadów bo mają lepszy samochód co?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla mnie może być nawet hinduizm w tym popier***onym kraju ja chce godnie żyć ! ale co dopóki są tu deb***e skłonne dać się zeszmacić za 800zl to nigdy tu normalnie nie będzie. JA POWIEDZIAŁEM STANOWCZE NIE WYZYSKOWI W ŚMIESZNYM POLSKIM WYDANIU. I RZUCAJĄC PRACE JAKO CENIONY FACHOWIEC SIĘ ŚMIAŁEM PROSTO W TWARZ KRWIOPIJCOM. Wole zamiatać chodnik na zachodzie niż być je***ym za grossze. PS: żeby tu pracować za 800 czy 900 rubli pl trzeba mieć bogatą rodzinę bo kto dołoży do tego interesu jak wynajem mieszkania kosztuje więcej? Ale wszyscy wiemy do czego to prowadzi to kontynuowania tradycji z góry czyli : kradniesz ( czyli bierzesz co ci się należy ) aby nie złapali a puźniej otwierasz bisnes i twierdzisz że jesteś uczciwym biznesmenem a twoi pracownicy to złodzieje hehehe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MOherowy donosiciel napisał:
Pociągnie te dopłaty znacznie dłużej niż ta utopia i nędza PL;jakoś Zjednoczone królestwo nie jest państwem długów jak PL - jedna wielka dziura budżetowa. Już nikt nie mówi ile polska ma długu nie zauważyliście? Tak funkcjonuje GB od jak sam powiedziałeś 1861r. co najmniej hehe i co śmiech mnie ogarnia. Domek z kart ( np. ZUS , KRUS US ) to legnie wiadomo gdzie tylko w tym padole łez jest możliwe społecznie przyzwolono na działanie struktur okradających społeczeństwo więc tu nigdy normalnie nie będzie. Aż spłacicie wszytskie długi porobione przez ekipy rządzące tym nędznym krajem od lat. To chyba tajemnica poliszynela że to właśnie wy spłacacie te długi? Poza tym SAMI SIĘ WEPCHNĘLIŚCIE W GUMIAKACH DO WSPÓLNEJ UNI HALOO CZY TY LEWUSIE NIE OGLĄDASZ TV? Żal mi skamlecie o tzw dofinansowania i kupujecie za to samochód zamiast rozwijać firmę , farmę itd. Wiem że takich jak ty cwaniaków co wydymało mnóstwo swoich pracowników szlag trafia podczas spłacania kredytów i na nędznych często milicyjnych emeryturkach po nie oczekiwanym zakończeniu działalności pseudo gospodarczej ( wydymawczej ). Ten system nie jest po to abyś zbił fortunę ale byś PŁACIŁ dużo i ODDAWAŁ dużo. Te twoje fanatyczne zapatrzenie w cały utopijny system dobroci nie wiadomo jakiej trąci poważnym SZAŁEM RELIGIJNYM. Jeszcze pewnie donosy piszesz psie na sąsiadów bo mają lepszy samochód co?
Przepraszam, ale do kogo piszesz? cytujesz mnie i zarzucasz mi konotacje lewicowe! Wszystkie moje wpisy przedstawiają mnie jako człowieka, który popiera wolny rynek. Strasznie bełkotliwie pisze, wiec jeszcze raz dokładnie przemyśl co masz do powiedzenie i wtedy napisz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
socjalista z GB napisał:
Dla mnie może być nawet hinduizm w tym popier***onym kraju ja chce godnie żyć ! ale co dopóki są tu deb***e skłonne dać się zeszmacić za 800zl to nigdy tu normalnie nie będzie. JA POWIEDZIAŁEM STANOWCZE NIE WYZYSKOWI W ŚMIESZNYM POLSKIM WYDANIU. I RZUCAJĄC PRACE JAKO CENIONY FACHOWIEC SIĘ ŚMIAŁEM PROSTO W TWARZ KRWIOPIJCOM. Wole zamiatać chodnik na zachodzie niż być je***ym za grossze. PS: żeby tu pracować za 800 czy 900 rubli pl trzeba mieć bogatą rodzinę bo kto dołoży do tego interesu jak wynajem mieszkania kosztuje więcej? Ale wszyscy wiemy do czego to prowadzi to kontynuowania tradycji z góry czyli : kradniesz ( czyli bierzesz co ci się należy ) aby nie złapali a puźniej otwierasz bisnes i twierdzisz że jesteś uczciwym biznesmenem a twoi pracownicy to złodzieje hehehe
Godne życie? Śmieszny jesteś, jeśli sam uczciwie nie zadbasz o siebie to nikt nie zadba. Tobie i podobnym baranom wydaje się, że to państwo posiada jakiś parytet do tego by dbać o obywateli. Prawda jest taka, że jesteś panem swojego losu i twoje życie zależy od ciebie!.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właśnie ten kundel państwo za 19% ( również 40%) dochodowego i 22% vatu powinno mieć jak najbardziej konotacje do zadbania o najbiedniejszych ponieważ okrada w największym stopniu bogatych ( większy urobek od tych którym nie uda się ukryć dochodów ) a ma nas głęboko w du***. Najbardziej zadbanym jest przybłęda na dokudowskiej ma 900zł na twarz za to że ziomki ze wsi zrzucili się na bilet do polski a jak ma 6 bachorów to ma ponad 5tyś pln i jest fajnie i ma lepsze warunki niż nie jeden polak który z GOPS dostanie 410zł jak ma 15 kwitów i zaświadczeń. To wszystko jest żałosne jak się patrzy na to z boku. Z tego raju to śmieje się cała europa. Państwo w którym polak polakowi wilkiem i tylko czyha jak go wydymać a jak to się uda to państwo go wydyma bardziej.... kółko zamknięte.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~leniwy~ ty to coś masz napier***one w głowie jak czytam twoje posty to mi się noga napina zaku***ć Ci w ten pusty łeb..........pewnie tatuś dał ci chate i podsponsorował cie troche na starcie a teraz ci podnosi zupe w słoikach i tak sobie pajacujesz bo ci sie popier***iło od tych przymaków z Biedroniki i ścinków z mięsnego...a ku chwale ojczyzny ku*** idz do KOALI i pozapier***aj tam troche to pogadamy o twoich przeżyciach....a może ty jakiś moher jesteś i na radyjko wysyłasz gorliwie datki.... dykusja zaczyna być o twojej chorobie a nie o pierwotnym temacie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
heehee !!! W końcu ktoś dostrzegł jak bardzo poje***a jest ta właśnie firma !!! Ja wam naświetlę jak było kiedyś: *Pracownik to niewolnik! *Cieć na posyłki ! *ku*** którą można jebać jak się niema humoru ! (przywilej wrodzona cecha trepów na emeryturach) *rejony,szorowanie podłóg,grabienie trawników,sprzątanie socjalnego, *darmowe zebrania w środy (mam na myśli dodatkowe 4 godz. w pracy za darmo !!!!) *darmowe nadgodziny (zapomniane) A to wszystko gratis dla stanowiska "sprzedawca" !!!! Nawet ku*** w BIEDRONCE by Cie lepiej potraktowali !!! Kołchoz z elementami terroru i mogingu na wszelkie możliwe sposoby łącznie z telefonami w wolne soboty !!! Na szczęście każdy stamtąd spier***a jak tylko się zoriętuje oco chodzi !!! Ale jeśli byłeś w lotnictwie i bez skrupułów podpier***iłbyś swojego najlepszego kolegę i sprzedał własną matkę to ta praca jest właśnie dla Ciebie !!!! Mozez liczyś na premię !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zainteresowany tematem napisał:
~leniwy~ ty to coś masz napier***one w głowie jak czytam twoje posty to mi się noga napina zaku***ć Ci w ten pusty łeb..........pewnie tatuś dał ci chate i podsponsorował cie troche na starcie a teraz ci podnosi zupe w słoikach i tak sobie pajacujesz bo ci sie popier***iło od tych przymaków z Biedroniki i ścinków z mięsnego...a ku chwale ojczyzny ku*** idz do KOALI i pozapier***aj tam troche to pogadamy o twoich przeżyciach....a może ty jakiś moher jesteś i na radyjko wysyłasz gorliwie datki.... dykusja zaczyna być o twojej chorobie a nie o pierwotnym temacie
Przeczytaj baranie moje poprzednie (wszystkie) posty to dowiesz się kim jestem. Mniej klnij bo taki wygwiastkowany tekst trudno się czyta. dlaczego od razu moher, zupełnie nie widzę związku. To, że ciebie tatuś molestował to nie znaczy, że wszyscy tak "dobrze" mieli!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oooo konkretnie rzeczowo i na temat człowiek szuka uczciwie pracy to i dobrze wiedzić gdzie niezaglądać współczuję wszystkim pracownikom...mobing, zniewolenie, terroryzm w pracy to najgorsze co może spotkać człowieka który chce uczciwie i godnie pracować i zarabiać.Takie warunki pracy to patologia "prywaciarzy" myślących że jak ktoś u nich pracuje to jest ich własnością jak na folwarku.Pozdrawiam wszystkich ostrzeżonych i wszystkich których ten temat niedotkną osobiście.Myśle że z czasem takie firmy nieznajdą pracowników i wtedy docenią że firma to ludzie bo bez ludzi niema firmy.Kapitał Ludzki to potęga każdej firmy.To właśnie ludzie,specjaliści,pracownicy,za godne wynagrodzeni i warunki pracy tworzą obraz firmy.Mam firmę i dotarło domnie jak to może wyglądać z drugiej strony z perspektywy pracownika. Wstyd mi jest jak czytam takie wątki i niechciałbym by o mojej firmie tak się wypowiadali moi pracownicy.Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pracodawca napisał:
... godnie pracować i zarabiać...
Co to godna płaca? Jeden ma 5 dzieci, drugi jest kawalerem, w firmie obaj wykonują ta samą pracę, czy jeśli zarobią tyle samo to będzie dla tego z licznym potomstwem godna płaca? Nie używaj durniu populistycznych frazesów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Co to godna płaca? Jeden ma 5 dzieci, drugi jest kawalerem, w firmie obaj wykonują ta samą pracę, czy jeśli zarobią tyle samo to będzie dla tego z licznym potomstwem godna płaca? Nie używaj durniu populistycznych frazesów.
Skup się na tym ile " u ciebie zarabiają....." pewnie to jakaś tajemnice żeby się przypadkiem nieośmieszyć jeli wykonują tą samą prace to jet jak najbardziej uczciwe rozmawiamy tu o godnej pracy i płacy a nie kto ile ma dzieci jeśsli chcesz dzielić pensje w zależnośći ile kto ma dzieci to jedz idioto do ośrodka dla uchodzców oni też mają dużo dzieci bo każde dziecko to ok.900zł miesięcznie więc tam się opłaca mieć dzieci.Widze że niemasz zielonego pojęcia oczym tak naprawde jest dyskusja.... Chyba niecałkiem zrozumiałeś oczym jest dyskusja, i niewyjeżdzaj mi tu z populizmem, godność i płaca to dwa wektory współmierne do wykonywania danej pracy, do firmy wchodzisz jako "pan A...." i tak też powinno się z firmy odchodzić też jako "pan A...." nie jak wyzyskany i sponiewierany mobingiem, zastraszaniem i poniżaniem pachołkiem przynozącym złote góry dla kolejnego wyzyskiwacz.....Następnego szmaciaża zakuła prawda w oczy.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ojciec właściciel ratuje życie ludziom zwalniając ich na wiosnę bo przy łopacie to roboty w zimie nie znajdą.... Dusza nie człowiek nie? A i robole się na kryzys zrzucili. Przecież trzeba partycypować w upadkach i wzlotach firmy prawda? Z własnych nędznych drobniaków się dorzucili. Przecież prezes nie będzie ze swojej pensyjki biednej dokładał. W Kupie siła.... Alleluja ludziom dobrej woli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tę firmę toczy "rak" jak długo ??? To już tylko kwestia czy będą przeżuty. Jak dlamnie to terminalna faza choroby, zanik mieśni, takie "SM" zostaje leżeć i czekac na śmierć. heehee swoje czasy ma już za sobą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
As napisał:
Tę firmę toczy "rak" jak długo ??? To już tylko kwestia czy będą przeżuty. Jak dlamnie to terminalna faza choroby, zanik mieśni, takie "SM" zostaje leżeć i czekac na śmierć. heehee swoje czasy ma już za sobą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...